ما که هستیم؟
فضا یک وب‌سایت نیست، یک جامعه‌ی تخصصی است که در آن هر فرد با توجه به یک تعامل افزاینده تلاش می‌کند تا ضمن اینکه بر داشته‌های خود بیافزاید، برای اطرافیان خود نیز منجر به فایده باشد. بر این اساس، همانطور که فضا یک مرجع مفید برای کاربران خواهد بود، کاربران هم می‌توانند برای فضا مفید واقع شوند. هسته‌ی اصلی فضا را مجموعه‌ای از متخصصان در حوزه‌ی مهندسی فضایی و هوافضا، مهندسی الکترونیک، مهندسی مخابرات و مهندسی نرم‌افزار و IT تشکیل داده که در یک محیط خلاق و با دید غیرانتفاعی فضا را راه‌اندازی کرده‌اند.


ماموریت ما...
ما به دنبال آن هستیم تا از تمامی ظرفیت‌های داخلی و خارجی هموطنان برای ارتقای دانش فضایی بهره ببریم. فضا یک مسیر برای آن دسته از افرادی خواهد بود که به دنبال آنند تا ضمن خدمت به کشورشان در هر فضا و جایگاهی که هستند، حقوق معنویشان نیز حفظ شده و ارتباطات لازم با نهادها، ارگان‌ها و سازمان‌های مربوطه برقرار شود.   


چرا فضا؟!
فضا به عنوان یک وب‌سایت که ویترین جامعه‌ی ما خواهد بود، می‌تواند یک راهکار حرفه‌ای، کم‌هزینه و سریع برای اکتساب، نشر و ارتقای دانش، فناوری و تجارب فضایی باشد، به صورتی که هر فرد با توجه به نیاز خود از آن بهره برده و به صورت بهینه به آنچه نیاز دارد، دست یابد. همچنین فضا یک فرصت ایمن است که در آن اطلاعات افراد و جریان دانش به صورت صحیح و با رعایت ملاحظات ناشر انجام خواهد گرفت. در این راستا، فضا از تمامی افرادی که علاقمند هستند تا جایی در این ویترین داشته باشند، حمایت خواهد کرد.