به صفحهمدرسه زمستانه کسب و کار فضانو خوش آمدید. این مدرسه در مدت زمانی حدود دو ماه و با حضور جمعی از بهترین اساتید کسب و کار به دنبال آن است که شما علاقمندان به راه اندازی کسب و کارهای فضاپایه را راهنمایی کند تا بتوانید به هدف خود در این مسیر دست یابید. برای ثبت نام فرم زیر را پر کرده و سپس منتظر ایمیل تایید باشید تا باقی مراحل را دنبال کنید. 

 

این مدرسه برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی فارغ التحصیلان یا دانشجویان گرایشهای مختلف مهندسی و همچنین دیگر گرایشهایی که می توانند در پایین دست صنعت فضایی کسب و کاری تعریف کنند (از جمله سنجش از دور، هواشناسی، ...)، از این دوره بهره خواهند برد. با توجه به اینکه کارگاه های آموزشی به صورت تعاملی برگزار خواهد شد، شرکت کنندگان میتوانند در طی این کارگاه ها، راه اندازی کسب و کار خود را نیز تجربه کنند. 

 

اهداف ما از این مدرسه چیست؟ 

فضانو به دنبال آن است که علاوه بر تغییر رویکرد متخصصین این حوزه و شمول افرادی که میتوانند در اقتصاد فضایی فعال باشند، زمینه تجربه فضایی نو در تجارت را در میان شرکت کنندگان ایجاد کند تا ضمن تعامل و هم افزایی، آمادگی ورود به بازار را نیز پیدا کنند. در این دوره از مدرسه، دوره ای مشتمل بر کارگاه های آموزشی مختلف که برای راه اندازی یک کسب و کار ضروری است، تشکیل شده که شرکت کنندگان را برای ورود به برنامه های شتابدهی آماده خواهد کرد. 

 

دوره به چه صورت برگزار خواهد شد؟

افتتاحیه این دوره از مدرسه، پنجشنبه 12 دی ماه و همزمان با اولین روز کارگاه ها خواهد بود. این کارگاه ها با سه جلسه دیگر در روزهای 19 و 26 دی ماه و 3 بهمن ماه دنبال شده و سپس با هدف تمرین و تجربه بیشتر یک هفته تعطیل خواهد بود و مجددا با جلساتی در 17 و 24 بهمن ماه و 1 و 8 اسفند ماه دنبال خواهد شد. اختتامیه مدرسه زمستانه در روز 8 اسفند ماه برگزار شده و در این مراسم به تمامی شرکت کنندگان در این دوره گواهی شرکت در دوره اعطا خواهد شد. هر یک از جلسات کارگاه 4 ساعت است که در دو بخش 2 ساعته و از 9 صبح برگزار خواهد شد. جزئیات محتوای هر جلسه و معرفی اساتید به مرور از طریق مسیرهای ارتباطی فضا اعلام شده و می شود. 

 

محل برگزاری دوره کجاست؟

دوره زمستانه این مدرسه در مرکز نوآوری نکسترا، واقع در پردیس فنی دانشگاه تهران و در محل دانشکده مکانیک قدیم خواهد بود. اطلاعات بیشتر در مورد این مرکز را می توانید از وبسایت آنها به آدرس www.nextrafactory.com بیابید.

 

هزینه شرکت در این دوره ها چقدر است؟

با توجه به رویکرد ترویجی فضانو، هزینه برگزاری این دوره، به صورت ویژه تعیین شده و برای شرکت در تمامی جلسات مبلغ هشت میلیون ریال (فقط 800000 تومان) است که شرکت کنندگان باید در ابتدای ثبت نام آن را به صورت کامل بپردازند. همچنین کدهای تخفیفی برای اعضای باشگاه مکعبی های فضا ارسال شده که می توانند از تخفیفهای مخصوص به خود در زمان ثبت نام بهره ببرند.

 

معرفی مدرسه کسب و کار فضانو 

مدرسه کسب و کار فضانو یک مدرسه فنی-تجاری است که با همکاری جمعی از متخصصین حوزه فضایی و اساتید برجسته کسب و کار، ذیل فضا دات آی آر راه اندازی شده و به دنبال آن است که ضمن آموزش و ترویج فناوری و کسب و کارهای فضایی، شرکت کنندگان در دوره های مختلف خود را برای ایجاد یک کسب و کار موفق در این حوزه آماده کند. از این مدرسه و دوره های آتی آن بیشتر خواهیم شنید.

 

برگزاری دوره زمستانه مدرسه

دوره زمستانه مدرسه کسب و کار فضانو در روز 12 دی ماه سال جاری و با حضور دکتر براری، رئیس سازمان فضایی ایران و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین سرکار خانم دکتر یزدانی، مدیرکل اداره توسعه کسب و کارهای فضاپایه آغاز به کار کرد. ثبت نام این دوره به منظور حضور بیشتر علاقمندان یک هفته تمدید گردید.

تا کنون سه جلسه از این دوره برگزار شده است و در ادامه گزارشی از این دوره ارائه می شود. این صفحه به مرور بروزرسانی خواهد شد.