ایزی فاند نتیجه یک همفکری است

ایزی فاند به دنبال آن است که با یک ساختار غیردولتی و غیرانتفاعی، پژوهشهای کاربردی را در کشور رونق بخشد.

پژوهش در کشور ایران و با دانش و نبوغ بالای دانشمندان و متخصصان ایرانی، همواره روندی رو به رشد داشته و با رونق همراه بوده است.

اما آنچه که نتوانسته این رشد و رونق را در صنعت متبلور سازد، فاصله بین این پژوهشها و نیازهای صنعتی و روندهای روز صنایع در کشور و در سطح جهان است.

ایزی فاند با معرفی موضوعاتی معین در زمینه های مختلف و همچنین با رویکرد پیوسته، به دنبال آن است که مسیر پژوهشهای کشور به سمت کاربردهایی با نتایج ملموس هدایت شود.

در حال حاضر، ایزی فاند با حمایت بنیادهای علمی خیرخواهانه فعالیت خود را شروع کرده و علاوه بر جایزه سالانه، از پژوهشهایی که در حوزه های تخصصی خود است، حمایت خواهد کرد.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر در این زمینه، همین صفحه و صفحه ایزی فاند در شبکه اجتماعی اینستاگرام را دنبال کنید.

 

اولین فراخوان ثبت پژوهشهای کاربردی در همین راستا و در تاریخ سوم مهرماه به شرح زیر اعلام شد.

بر اساس این فراخوان، تعداد 11 طرح تا دهم مهرماه به ثبت رسیده و پس از بررسیهای انجام گرفته، در روز پانزدهم مهرماه و همزمان با اولین روز هفته جهانی فضا، اولین گرنت سالیانه، بابت پژوهشهای کاربردی و خلاقیتهای ثبت شده در مسیر طراحی و آزمون زیرسیستم تعیین و کنترل وضعیت ماهواره، به جناب آقای مهندس علی خورشیدی بنام تقدیم شد.

 

همچنین ایزی فاند، در راستای توسعه پژوهشهای منجر به محصول و با رویکرد توسعه اقتصاد فضایی، از اولین مسابقه طراحی و ساخت ماهواره پیکو نیز حمایت کرده و در اولین گام، از سه تیم برای ساخت مدل مهندسی این ماهواره حمایت کرده است. جزئیات بیشتر در این مورد در صفحه مرتبط با مسابقه ارائه شده است.

 

جدا از این فراخوانها، علاقمندان می توانند هر طرحی که یک پژوهش کاربردی را به همراه داشته و به نتیجه ای مطابق با نیازمندیهای کلی ایزی فاند منجر خواهد شد، ثبت نمایند.  به این منظور کافیست اطلاعات صاحب طرح و توضیحی از پژوهش و طرح خود (به هر صورت که خود صلاح می دانید)، در فرم زیر ثبت کنید یا به ایمیل isifand@faza.ir ارسال کنید.

پس از بررسی موارد ثبت شده، نتیجه در مدت زمان حداکثر دو هفته به صاحب طرح اعلام خواهد شد.